Radio Logo
RND
Listen to {param} in the App
Listen to Po Ludzku o Pieniądzach in the App
(171,489)
Save favourites
Alarm
Sleep timer
Save favourites
Alarm
Sleep timer
HomePodcastsBusiness
Po Ludzku o Pieniądzach

Po Ludzku o Pieniądzach

Podcast Po Ludzku o Pieniądzach
Podcast Po Ludzku o Pieniądzach

Po Ludzku o Pieniądzach

add

Available Episodes

5 of 125
 • Odcinek 125: Dlaczego płacimy więcej za to, co uznajemy za wyjątkowe? Radek Budnicki
  Dziś chcę zaprosić Was do wysłuchania nietypowego odcinka, w którym na podstawie jednego bardzo pożądanego produktu opowiem o mechanizmach, jakie rządzą naszymi zrachowaniami zakupowymi. Z odcinka dowiecie się: - kilku ciekawostek na temat trufli: dlaczego są tak pożądanym produktem, jakie są gatunki tych grzybów, ile kosztują i dlaczego są takie drogie, kiedy się je zbiera i gdzie można je znaleźć, jak rozpoznać prawdziwe trufle w potrawach, czy można uprawiać je samemu, - co sprawia, ze ludzie wydają tak duże pieniądze na trufle, - co efekt snobizmu ma wspólnego z truflami, - jak snobizm konsumentów jest wykorzystywany przez marki, - jak wygląda produkcja luksusowych dóbr, - co decyduje o tym, że jesteśmy skłonni zapłacić więcej za produkt, - na czym polega naturalny snobizm, - co to jest klasa próżniacza i jakie jest źródło jej powstania, - co łączy efekt snoba z klasą próżniaczą, - dlaczego wpadamy w finansowe pułapki, - jaka jest jedna z najpopularniejszych pułapek finansowych. Zapraszam do wysłuchania i komentowania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.
  9/20/2021
  20:57
 • Odcinek 124: Szkoła realna – na czym polega jej nowatorstwo i jak przygotowuje do realnego życia?
  Dzisiaj kontynuuję nasz cykl o edukacji alternatywnej. Moim gościem jest dyrektorka Bednarskiej Szkoły Realnej, Pani Aleksandra Daszkowska-Kamińska, a rozmawiamy o innowacyjnym podejściu do edukacji, nauce przygotowującej do realnego życia, w tym do samodzielności finansowej. Z nagrania dowiecie się: - kim jest i czym zajmuje się zawodowo Pani Aleksandra, - co oznacza nazwa „szkoła realna”, - skąd wziął się pomysł na tę szkołę, - jakie cele ma szkoła realna, - gdzie jest zlokalizowana ta szkoła, - czym się różni od szkoły branżowej, - jakie specjalizacje są dostępne w ramach ich szkoły, - co różni nauczanie w tej szkole od szkół tradycyjnych, - na czym polega nowatorstwo w nauczaniu, - jakie kompetencje, wg opinii Pani Aleksandry, są najważniejsze w XXI wieku, - jak praktycznie wygląda nauka w szkole, - jak szkoła przygotowuje do podjęcia studiów, - jak przygotowują młodzież do samodzielności finansowej, - w jaki sposób uczniowie są oceniani, - jaki jest program nauczania, czym się różni od szkół klasycznych, - czy w Polsce są inne szkoły tego typu, - czy ten sposób edukacji to przyszłość szkoły. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.
  9/13/2021
  29:48
 • Odcinek 123: Finanse osobiste - co warto o nich wiedzieć? Radek Budnicki
  Dziś nagrałem dla Was odcinek solowy poświęcony finansom osobistym. Opowiadam w nim o historii tej dziedziny wiedzy, badaniach na ich temat oraz źródłach wiedzy, z których warto korzystać. Z nagrania dowiecie się: - na jakim badaniu bazuję w moim podcaście, - jak Polacy oceniają swoją wiedzę finansową, - jakie wyniki osoby uzyskały w teście, jeśli chodzi o poziom wiedzy ekonomicznej, - od czego zależy poziom wiedzy ekonomicznej, - co wpływa na naszą wiedzę w dziedzinie finansów, - jaki procent polskiego społeczeństwa wymaga największej edukacji, - jak można skłonić ludzi do poszerzenia wiedzy finansowej, - jaka forma nauczana najbardziej odpowiadałaby im, - co oznacza pojęcie finansów osobistych i skąd się wzięło, - jaki jest cel uczenia się, jak zarządzać finansami osobistymi, - co daje nam posiadanie wiedzy o finansach osobistych, - jakie elementy składają się na finanse osobiste, - co jest celem udanej edukacji w tej zakresie, - skąd się wzięła edukacja w dziedzinie finansów osobistych, - jak wygląda historia wiedzy o finansach osobistych, - kiedy i gdzie zaczęła się formalna edukacja w tym zakresie, - kiedy powstały pierwsze książki na ten temat, - jaka była w tym rola Benjamina Franklina, - kto był prekursorem gospodarności finansowej w Polsce, - dlaczego znajomość finansów osobistych jest wciąż ważna, - czego nas uczy prowadzenie budżetu domowego, - gdzie obecnie szukać wiedzy finansowej. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.
  9/6/2021
  20:02
 • Odcinek 122: Na czym polega inwestowanie w duchu eko w funduszach inwestycyjnych? Marek Straszak
  Dzisiaj moim gościem jest Marek Straszak, dyrektor inwestycyjny w Generali Investments TFI. Rozmawiamy o tym, jak inwestować w duchu eko, na czym to polega i dlaczego we współczesnym świecie ten trend jest tak ważny. Z naszej rozmowy dowiecie się: - czym zawodowo zajmuje się Marek, - co to znaczy, że zarządza funduszami, - co oznaczają skróty SFIO i FIO, - czym się charakteryzuje Generali Akcji Ekologicznych, - jakie spółki możemy nazwać ekologicznymi, - na czym polega inwestowanie w duchu eko, - co to ma wspólnego z tzw. czynnikami ESG, - co oznacza skrót ESG, - w jaki sposób wybierane są spółki do funduszu Generali Akcji Ekologicznych, - wg jakich wskaźników oceniane są spółki, w które inwestuje subfundusz, - co to jest master feeder, - dla kogo jest inwestowanie w Generali Akcji Ekologicznych, - jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w ten subfundusz, - dlaczego warto zainteresować się tym subfunduszem, - jak zacząć inwestować w Generali Akcji Ekologicznych. Zapraszam do wysłuchania i komentowania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.
  8/30/2021
  21:25
 • Odcinek 121: Jak samemu edukować dziecko w zakresie finansów osobistych? Arkadiusz Błażyca
  Dziś nagrałem kolejny odcinek poświęcony edukacji finansowej dzieci. Moim gościem jest Arkadiusz Błażyca, przedsiębiorca, autor książki „Kot Biznesik” i materiałów edukacyjnych dla najmłodszych, które wspierają rodziców w prowadzeniu samodzielnej edukacji finansowej dzieci. Z naszej rozmowy dowiecie się: - kim jest Arek i czym się zajmuje zawodowo, - dla kogo są przeznaczone treści, które przygotowuje,. - jak wg niego wygląda edukacja finansowa dzieci w Polsce, - jak zmieniło się postrzeganie pieniędzy przez dzieci w czasie pandemii, - jak widzi przyszłość pieniądza i czy wg niego jest możliwe wyeliminowanie z obiegu gotówki, - czy z dziećmi można rozmawiać na takie tematy, jak inflacja, inwestowanie, - jak samodzielnie można edukować finansowo dzieci, - co może nam w tej edukacji pomóc, - skąd samemu czerpać wiedzę, którą można przekazywać dzieciom, - co jest kluczem do efektywnego przekazania wiedzy, - czy wg niego dzieci powinny otrzymywać kieszonkowe w gotówce czy na konto, - co mówić dzieciom o kryptowalutach, - jaką pomoc mogą uzyskać od niego rodzice dzieci, którzy są zainteresowani edukacją finansową. Zapraszam do wysłuchania i komentowania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.
  8/23/2021
  21:50

About Po Ludzku o Pieniądzach

Station website

Listen to Po Ludzku o Pieniądzach, RNZ National and Many Other Stations from Around the World with the radio.net App

Po Ludzku o Pieniądzach

Po Ludzku o Pieniądzach

Download now for free and listen to radio & podcasts easily.

Google Play StoreApp Store
Information

Due to restrictions of your browser, it is not possible to directly play this station on our website.

You can however play the station here in our radio.net Popup-Player.

Radio