1966-ban indult és 10 évig tartott a Mao Ce-tung által meghirdetett kínai kulturális forradalom, aminek eszköze a fanatizált fiatalság volt, célpontja pedig a Mao által veszélyesnek ítélt belső ellenfelek, a párt funkcionáriusai, főiskolai, egyetemi tanárok és úgy általában az értelmiség.
Hahner Péter történész, a Rubicon Intézet főigazgatója a Civil Rádió szombat reggeli magazinműsorában beszélt egyebek között az úgynevezett „nagy ugrásról”, a vörösgárdistákról és arról, hogy mi történt a kulturális forradalom 10 éve alatt, mit jelentett a tradíciók lebontása.
Műsorvezető: Dudok Dávid
--------
9:18
A jövő útja: a kisléptékű önellátás 19. – Fodor Kata
2022 szeptemberében a Krisna-völggyel elindítottunk egy közös rovatot, hogy a Civil Rádió hallgatói elsőkézből értesüljenek a kisléptékű önellátás útjáról, lehetséges lépéseiről. A rovat négyhetente szombaton reggel
fél 9 táján hallható. Ennek a rovatnak a társ-szerkesztője Fodor Kata, a Magyarországi Krisna-tudatú Hívők Közösségének sajtóreferense, közösségi média
és weblap menedzser. Úgy gondoltuk, itt az ideje, hogy hallgatóink megismerjék a rovat láthatatlan és mindeddig „hallhatatlan” munkatársát.
Műsorvezető: Berek Péter
--------
21:40
A jövő útja: a kisléptékű önellátás 18. -„Öko Odüsszeia
2022 szeptemberében elindítottunk egy közös rovatot a Krisna-völggyel, hogy a Civil Rádió hallgatói elsőkézből értesüljenek a kisléptékű önellátás útjáról, lehetséges lépéseiről. A rovat négyhetente szombaton reggel fél 9 táján hallható.
Ez alkalommal egy nagyszabású májusi konferenciáról
beszélgettünk az esemény egyik szervezőjével, Karádi
Csaba, Caitanya das (Csétanja dász) lelkésszel. A konferencián arra keresik a választ, hogy van-e kiút a fenntarthatóság útvesztőjéből.
Műsorvezető: Berek Péter
--------
11:37
Amerikai polgárháború - 1865. április 9-én Lee tábornok leteszi a fegyvert Grant előtt
Az Egyesült Államok történetének egyik legjelentősebb, hatalmas emberáldozatot követelő konfliktusa az északi és déli államok között 1861-től négy éven át tartó polgárháború volt. A polgárháború végét az jelentette, hogy 159 évvel ezelőtt, 1865. április 9-én Lee tábornok letette a fegyvert Grant előtt.
A polgárháború eredményeként az USA egységes állammá változott, és néhány évtizeden belül elindult a nagyhatalommá válás útján.
A Civil Rádió szombat reggeli magazinműsorában Hahner
Péter történész, a Rubicon Intézet főigazgatója egyebek között arról beszélt, hogy mely okok vezettek a polgárháború kitöréséhez, és kik voltak a katonai és politikai vezéralakok.
Műsorvezető: Berek Péter
--------
8:49
Egyre több vállalatnál döntenek a home office megszüntetése mellett
A home office a COVID előtt jellemzően multinacionális vállalatnál dolgozók kiváltsága volt, a járvány alatt viszont irodai munkakörökben javarészt kötelező munkarend lett, mára pedig egyre inkább a modern munkavégzés
szimbólumává vált hazánkban is. Mégis, míg az EU-ban átlagosan 22 százalék dolgozik otthonról vagy hibrid munkakörülmények között, itthon ez az arány
mindössze tíz százalék.
Katkics Attila HR szakember arról beszélt a Civil Rádió szombat reggeli műsorában, hogy miért szeretik a home office-t a munkavállalók, és miért idegenkednek tőle a
munkáltatók, milyen típusú cégek alkalmazzák előszeretettel a home office-t, és van-e valamilyen hátrányos következménye annak, hogy a home office-ban elszegényednek a szociális kapcsolatok.
Műsorvezető: Berek Péter és Dudok Dávid
A Civil Rádió hétvégi magazinműsorának podcast csatornája. A műsor élőben is hallgatható szombatonként 8.00-10.00 óra között a www.civilradio.net oldalon és a Civil Rádió androidos mobilalkalmazásán keresztül. Az elhangzott adások legemlékezetesebb beszélgetéseit ezen a folyamatosan frissülő podcast csatornán tesszük közzé. Ezeket az interjúkat tehát kedve szerint bárki bármikot visszahallgathatja itt!